20.12.2023 Kolmapäev

TTJA kontrollis e-poodide tarne tähtaegu ja koostas e-kauplejatele meelespea

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) teostas 28 e-poes kontrolloste eesmärgiga välja selgitada, kas e-poodides märgitud tarne tähtajad vastavad tegelikkusele.

 Saadetiste hilinemise põhjuseks toodi pakiautomaatide ülekoormatus.
Saadetiste hilinemise põhjuseks toodi pakiautomaatide ülekoormatus. Foto: pixabay

Üldsusele on teada, et novembris toimub must reede, algavad paljud sooduskampaaniad ning valmistutakse jõulukinkide soetamiseks. Seega aktiveerub oluliselt ka e-poodidest ostlemine.

TTJA juhib kauplejate tähelepanu sellele, et tarneaegade lubaduste andmisel peab arvestama ka ostude suurenemisest tuleneva koormusega.

Kauplejal on keelatud kasutada eksitavat kauplemisvõtet ja peibutada tarbijat oste sooritama lubades lühikesi tarne tähtaegu, mida tegelikult täita ei suudeta. Kaupleja peab andma tõest teavet, seega ei ole lubatud luua ebaõiget ettekujutust toote kättesaadavusest. Amet palub kauplejatel veenduda, et e-poes märgitud tarne tähtajad vastaksid tegelikkusele ja pakutav kaup oleks tõepoolest saadaval. Tarbija peab saama lähtuda kauba juurde märgitud tarneajast, tüüptingimustega ei saa seda pikendada. 

Selleks, et kontrollida, kas lubatud tarne tähtajad vastavad tegelikkusele, sooritas TTJA käesoleva aasta 14. novembril kontrolloste 28 e-poest, kus lubati lühikesi tarnetähtaegu valdavalt alates ühest päevast kuni nädalani. 28 e-poest tarnis kauba tähtaegselt 26 e-poodi.

Saadetised, mis hilinesid, lubati tarnida 1-3 tööpäeva jooksul, aga tegelikkuses saabus üks pakk 2 päeva pärast lubatud tähtaega ja teine pakk saabus 14 päeva pärast lubatud tähtaega.

Saadetiste hilinemise põhjuseks toodi pakiautomaatide ülekoormatus. Kuigi TTJA-sse on tarbijad pöördunud tarnete hilinemise tõttu, siis on ametil rõõm tõdeda, et kontrollprojekti tulemusel tuvastati kohaletoimetamise viibimisi vaid väga vähestel juhtudel.

Lisaks korrektsetele tarneaegadele on kauplejal vaja järgida veel mitmeid nõudeid, mille tarbeks on TTJA koostanud ühelehelise e-kaupleja meelespea. Meelespeas on välja toodud olulised nõuded, millest kaupleja peab oma tegevuses lähtuma. Meelespea on kättesaadav siit.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255