Kolmapäev, 09 Mai 2018 15:45

Transiidikomisjon tahab suurendada kaubavedusid raudteel

9. mail kogunenud riiklik transiidikomisjon plaanib suurendada kaubavahetust raudteel, ühtlasi soovib komisjon Paldiski sadamate kaubavoo Kopli kaubajaamast ümber suunamist.

"Täna näevad kaubaveo mahu suurenemist nii Eesti Raudtee kui EVR Cargo. Perspektiiv on kasvatada ka Eesti-sisest kaubavedu, mis vähendab keskkonnasaastet ja koormust maanteedel," ütles majandus- ja taristuminister Kadri Simson pressiteate vahendusel.

Initsiatiiviga on tulnud välja EVR Cargo, mis plaanib pakkuda kliendile nii-öelda uksest ukseni logistikaahelat, kasutades kauba pika maa läbimiseks raudteed. Sealjuures on ahela puhul võimalik kasutada nii Muuga, Paldiski kui ka Sillamäe sadamaid.

Lisaks oli komisjonis arutluse all Paldiski sadamate ühendamine Narva või Tartu suunaga selliselt, et kaubavood ei läbiks Tallinna südalinna, Kopli kaubajaama. Tagasiside põhjal toetavad ettevõtjad eelkõige 1520-millimeetrise raudtee ringtee ideed, mis annaks kaubale kiirema ja konkurentsivõimelisema ühendustee ning tagaks ka Tallinna elanikele puhtama elukeskkonna.

Komisjon sai ka ülevaate veoliikidevahelise paberivaba transpordi arengutest ja Tallinna Sadama aktsiate esmase emissiooni hetkeseisust.

Transiidikomisjon on Simsoni poolt ellu kutsutud riiklik komisjon, kuhu kuuluvad riigikogu, MKM-i, rahandusministeeriumi, välisministeeriumi, maksu- ja tolliameti, tehnilise järelevalve ameti, veeteede ameti, Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni ja Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni esindajad. Ettevõtetest on komisjonis Eesti Raudtee, Tallinna Sadam, Rail Baltic Estonia, EVR Cargo, Sillamäe Sadam, Alexela Oil, VOPAK E.O.S, E.R.S ja Kühne + Nagel, Tallinna Lennujaam.

Transiidikomisjoni töö on õigusloome-, valdkondlike strateegiate-, välissuhtluse- ja finantseerimisalaste ettepanekute tegemine, et tagada meie transpordiettevõtjate konkurentsivõime ning soodustada majanduskasvu. Komisjoni juhib majandus- ja taristuminister.

Toetajad

IKS logo 1
Jaga:

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes