30.06.2020 Teisipäev

Tööstustoodang langes mais 18 protsenti

Tööstusettevõtted tootsid maikuus 18 protsenti vähem toodangut kui eelmisel aastal samal ajal.

Töötlevas tööstuses toodeti 2019. aasta maiga võrreldes 17 protsenti vähem toodangut
Töötlevas tööstuses toodeti 2019. aasta maiga võrreldes 17 protsenti vähem toodangut Foto: pixabay.com

Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang nii töötlevas tööstuses kui ka energeetikas ja mäetööstuses, teatas statistikaamet.

Töötlevas tööstuses toodeti 2019. aasta maiga võrreldes 17 protsenti vähem toodangut. Peaaegu kõikides tööstusharudes toimus langus, suurim vähenemine oli 45 protsendiga mootorsõidukite, haagiste ja poolhaagiste tootmises; masinate ja seadmete remondis 39 protsendiga; ning mööblitootmises 34 protsendiga.

Tootmine suurenes ainult kahel töötleva tööstuse tegevusalal – paberi- ja keemiatoodete valmistamisel, samuti mäetööstuses kivi kaevandamisel.

Statistikaameti analüütik Helle Bunder kinnitas, et mais jätkus tööstustoodangu vähenemine samas suurusjärgus aprilliga. "Siiski on positiivne, et langus toiduainete tootmises ja puidu töötlemises, mis on töötleva tööstuse kaks suurema osatähtsusega tegevusala, ei olnud nii märkimisväärne," lisas ta.

Kogu töötleva tööstuse toodangust 66 protsenti müüdi mais välisturule, ekspordi osa müügist oli suurim elektroonika- ja farmaatsiatoodete tootmises. Korrigeerimata andmetel vähenes võrreldes eelmise aastaga toodangu müük ekspordiks 25 protsenti ning siseturule 17 protsenti.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti mais võrreldes aprilliga tööstuses kokku sama palju toodangut, töötlevas tööstuses aga 1 protsent vähem.

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine võrreldes 2019. aasta maiga 41 protsenti, soojuse tootmine aga kasvas 9 protsenti.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!