22.07.2014 Teisipäev

Tähtajaks registreeris end Finantsinspektsioonis vaid üks firma

Täna, 22. juulil kukkunud tähtajaks, millal kõik fondilaadsed ettevõtted pidid end Finantsinspektsioonis registreerima, oli seda teinud vaid üks ettevõte.

Tähtajaks registreeris end finantsinspektsioonis vaid üks firma
Tähtajaks registreeris end finantsinspektsioonis vaid üks firma Foto: PM

"Seaduse muudatuse kohaselt pidid 22. juuliks ennast Finantsinspektsioonis registreerima need fondilaadset ettevõtmised, mis ei valitse investeerimisfondide seaduse alusel moodustatud fonde või millele pole finantsjärelevalve poolt antud tegevusluba. Sellised ettevõtted registreeritakse statistilistel eesmärkidel. Seni on avalduse esitanud registreerimiseks üks ettevõte," ütles Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm BNS-ile.

"Hoolimata registreerimiskohustusest ei kuulu kõnealused fondilaadsed ettevõtted Finantsinspektsiooni järelevalve alla ning nende investoritele ei rakendu investeerimisfondide seaduses sätestatud investorkaitse tagatised. Seega avalikes huvides teostatav finantsjärelevalve selliste ettevõtjate üle ei rakendu ka tulevikus," lisas ta.

Käesoleva aasta mais jõustusid investeerimisfondide seaduse muudatused, mille kohaselt tuleb pikaajalise investeeringu juhtimiseks asutatud äriühingud, mille omanikud on volitanud vastava ala asjatundjat investeerimispoliitikat ellu viima ehk niinimetatud ühisinvesteeringuteks asutatud juriidilistel isikutel ennast finantsinspektsioonis registreerida hiljemalt 22. juuliks.

Registreerimiskohustuse hindamiseks on Finantsinspektsioon avaldanud veebilehel vastavad kriteeriumid. Suunised kirjeldavad näiteks kapitali ja investorite kaasamise ning investeerimispoliitika kindlaksmääramise tingimusi. Registreerimiskohustuslikkust tuleb igal ettevõtjal ise hinnata. Kuna vastavat tava ei ole veel välja kujunenud, siis võib vastavate kriteeriumite hindamiseks osutuda vajalikuks kasutada õigusnõustaja abi.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes