24.05.2017 Kolmapäev

Seeder: koalitsioon lisamakse kehtestada ei sooviks

IIsamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimehe Helir Valdor Seederi sõnul koalitsioon lisamakse kehtestada ei sooviks ja pigem näeb panditulumaksust loobumise katteallikatena kulude vähendamist ja maksukogumise efektiivistamist.

Seederi sõnul on erinevate katteallikate leidmise ettepanekuid mitmeid
Seederi sõnul on erinevate katteallikate leidmise ettepanekuid mitmeid Foto: Postimees

Seederi sõnul on erinevate katteallikate leidmise ettepanekuid mitmeid. Rahandusministeerium analüüsib nende võimaliku eelarvelise mõju läbi, misjärel koalitsiooni esindajad pühapäeval kogunevad ja otsustavad, mida edasi ette võtta, rääkis Seeder BNS-ile.

Uusi makse koalitsioon küll kehtestada ei tahaks, kuid makse paremini kokku koguda on kindlasti soov, märkis Seeder. Kui saab regulatsioonide täpsustamise või mõne asja muutmisega maksud paremini kokku koguda, siis seda võiks teha, lisa ta.

Otsest tähtaega, millal kokkulepe valmis peaks olema, koalitsioon endale Seederi sõnul seadnud ei ole. "Samas on see nii koalitsiooni kui ka Eesti riigi huvides, et see võimalikult ruttu juhtuks," märkis Seeder.

"Pühapäeval meil läbirääkimised jätkuvad. See on üks vaheetappe. Võib ju juhtuda, et me saame pühapäeval kokkuleppele. See ei ole ka välistatud," rääkis Seeder.

Möödunud nädala reedel jõudsid koalitsioonierakonnad kokkuleppele, mille alusel jäetakse ära plaanitud ettevõtete avansilised tulumaksu maksed kontsernisisestelt laenudelt ja võimaldatakse teatud juhtudel abikaasadel esitada ühiseid tuludeklaratsioone.

Seeder on varasemalt öelnud, et sellest muudatusest tuleneb nelja aasta peale laekumiste vähenemine 200 miljonit eurot.

TRK 2021 300x255 ee new 2021

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes