09.08.2021 Esmaspäev

SEB pangast saab esmaspäevast taotleda õppelaenu

SEB internetipangas ja kontorites saab alates esmaspäevast taotleda õppelaenu.

Õppelaenu saab taotleda kõrgkooli astunud või seal juba õppiv Eesti kodanik, samuti ka pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud.
Õppelaenu saab taotleda kõrgkooli astunud või seal juba õppiv Eesti kodanik, samuti ka pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud. Foto: pixabay

Peagi algava õppeaasta õppelaenu maksimaalmäär on 2500 eurot, intressimäär on 5 protsenti laenujäägilt aastas ja lepingu sõlmimine on tasuta. Lühema kui üheksakuulise õppekava alusel keskhariduse baasil kutseõppes õppijad saavad laenu poole maksimaalmäära ehk 1250 euro ulatuses, teatas pank.

Õppelaenu saab taotleda kõrgkooli astunud või seal juba õppiv Eesti kodanik, samuti ka pikaajalise või alalise elamisõigusega isik kelle õpingute kestus on vähemalt kuus kuud.

Õppelaenu käendajaks sobib Eesti kodanik, pikaajalise või alalise elamisloaga isik, kes on viimase kolme kuu jooksul saanud regulaarselt sissetulekut vähemalt miinimumpalga ulatuses. Pärast õppelaenulepingu sõlmimist saavad kaks eraisikust käendajat pangakontoris või internetipangas vormistada käenduslepingud.

Laenu saab tagada ka Eestis asuva kinnisvaraga, mis kuulub õppijale, tema abikaasale või lähisugulasele ning ja selle sobivuse kohta õppelaenu tagatiseks saab täpsemat infot igast SEB kontorist.

SEB kannab esmakursuslastele laenusumma kontole alates 1. oktoobrist, vanema kursuse õppuritele 15. septembrist eeldusel, et õppelaenu saamiseks nõutavad tingimused on täidetud.

Kui varem õppelaenulepingu sõlminud laenusaaja ei soovi, et pank selleaastase laenusumma tema kontole kannaks või soovib laenu võtta osade kaupa, palub SEB sellest märku anda hiljemalt 10. septembriks. Vastava avalduse saab esitada internetipanga kaudu, posti teel või tuua ükskõik millisesse SEB kontorisse.

Õppelaenu kohta on võimalik täpsemalt lugeda SEB kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference