01.04.2022 Reede

SEB lõpetab finantsteenuste pakkumise rublades

SEB lõpetab 2. mail kell 16.45 noteerimise ja finantsteenuste pakkumise Vene rublades, sealhulgas maksete algatamise, vastuvõtmise ja kliendi korraldusel Vene rubla konverteerimise teistesse valuutadesse.

SEB lõpetab finantsteenuste pakkumise rublades.
SEB lõpetab finantsteenuste pakkumise rublades. Foto: SEB

Klientidel, kellel on SEB kontol rublasid, soovitame need koheselt vahetada mõnda teise valuutasse või teha ülekanne panka, mis osutab teenuseid Vene rublades,

ütles SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen. 

Alatest 3. maist alustab SEB kontole jäänud rublade konverteerimist konto põhivaluutasse või kui konto põhivaluuta on rubla, siis konverteeritakse jääk eurodeks. Konverteerimine toimub vastavalt sel hetkel kehtivatele pankadevahelise turu tingimustele. 

"Kuna olukord muutub väga kiiresti, ei saa me välistada võimalust, et rubladega seotud tehingud muutuvad kättesaamatuks juba enne 2. maid. Rublade hoidmisel soovitame hinnata riske ja kahjusid, mis võivad tekkida täiendavate piirangute rakendumisel," lausus SEB Markets osakonna juht Mikk Kala. 

SEB kinnitab seejuures, et toetab rublades noteeritud väärtpaberite müüki parimal võimalikul viisil niipea, kui nende väärtpaberite müük muutub võimalikuks. "Anname endast parima, et müügist laekunud rublad konverteerida eurodesse ning kanda klientide pangakontole," lubas Kala. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!