16.01.2019 Kolmapäev

Riik peab jagama ettevõtetega riske, et julgustada neid arendustegevustesse

Täna riigikogus teadus- ja arendustegevuse olukorrast ning valitsuse tegevustest ülevaate andnud peaminister Jüri Ratas tõi välja, et riigi panus teadus- ja arendustegevusse on märkimisväärselt kasvanud ning samuti peab riik ettevõtetega jagama riske, et julgustada neid investeerima arendustegevustesse.

Peaminister rääkis, et kui üle-eelmisel aastal oli riigieelarves teadus- ja arendustegevusele kavandatud 175 miljonit, siis eelmisel 206 miljonit ning sellel aastal juba üle 220 miljoni euro. „Sealjuures on märkimisväärselt suurenenud teaduse baasrahastamine ja uurimistoetused, mis on kasvanud 47 miljonilt 2015. aastal 80 miljoni euroni käesoleva aasta eelarves. Eriti tähtis on, et enim on suurenenud stabiilse rahastuse osakaal – samas ajavahemikus 19 protsendilt 49 protsendini,“ sõnas Ratas.

Ta märkis, et avaliku sektori teadus- ja arendustegevuse rahastamine peab saavutama pikaajalist eesmärki – 1 protsent sisemajanduse kogutoodangust. „Selle saavutamine eeldab ühiskonna kõigi osaliste panust. Seetõttu allkirjastasid mullu detsembris ka erakonnad, teadlased ja ettevõtjad presidendi juures vastavasõnalise teadusleppe.“

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference