28.09.2022 Kolmapäev

Riigikontroll auditeerib pangaväliste laenuklientide õiguste tagamist

Riigikontroll on asunud läbi viima pangaväliste krediidiandjate tarbimislaenude klientide kaitse ning vastutustundliku ja teadliku laenamise auditit; aruande valmimise ajaks on planeeritud 2023. aasta märts.

Audit on riigikontrolli selle aasta tööplaanis.
Audit on riigikontrolli selle aasta tööplaanis. Foto: pixabay

Auditi eesmärgiks on anda hinnang, kuidas riik tagab pangaväliste krediidiandjate klientide
õigused, et need oleks tarbijakrediidi toodete tarbimisel kaitstud ning mida teeb riik tarbija teadlikkuse tõstmiseks, et vähendada makseraskustesse sattumist ja sellega kaasnevat sotsiaalmajanduslikku kahju, teatas riigikontroll ametkondadele. 

Töös analüüsitakse, kas tarbijakaitse ja järelevalve raamistik ning mehhanismid tagavad tarbija kaitseks kehtestatud nõuete järgimise pankadeväliste krediidiandjate poolt ning kas tarbijate krediidialast teadlikkust edendatakse koordineeritult ja sihipäraselt.

Selleks vaatleb riigikontroll vastutustundliku laenamise põhimõtte rakendamist puudutavat regulatsiooni, tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve amet ja finantsinspektsioon järelevalve ning tarbijakaitse alast tegevust olemasolevas õiguslikus- ja juhtimisraamistikus, ministeeriumite tööd raamistiku kujundamisel, seniseid muudatusprotsesse, samuti valdkonnaga seotud arenguplaane ja nende põhjal tehtavat tööd.

Antud audit on riigikontrolli 2022. aasta tööplaanis.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!