04.11.2013 Esmaspäev

Riigihangete keskuse kaudu ostsid ühiselt elektrit 142 omavalitsust

Riigihangete keskuse elektrienergia ostmise ühishanke kolmanda kuuekuulise perioodi võitis Elektrum Eesti, kolmes ühishankes on osalenud kokku 142 kohalikku omavalitsust, rohkem kui 2200 omavalitsusasutuse ning organisatsiooniga.

Riigihangete keskuse kaudu ostsid ühiselt elektrit 142 omavalitsust
Riigihangete keskuse kaudu ostsid ühiselt elektrit 142 omavalitsust Foto: PM

Riigihangete Keskuse juhatuse liige Margus Lantin hindas saadud elektri kilovatt-tunni hinda heaks, kuna eelseisvateks talvekuudeks pakutud elektrihinnad jäid suveperioodiga samale tasemele. "Näiteks pakuti ühetariifseks hinnaks 4,57 senti kilovatt-tunni kohta, mis on suvise perioodiga võrreldes ainult 0,5 protsenti kallim ning kõrvutades esitatud pakkumust elektribörsi keskmise septembri hinnatasemetega, on pakutud hinnad soodsamad," lausus Lantin keskuse pressiteates.

Elektrum Eesti OÜ, pakkudes kahetariifses fikseeritud paketis päevasele elektrile hinnaks 5,190 senti ning öisele 3,937 senti kilovatt-tunni kohta. Eelmise kuuekuulise perioodiga võrreldes vähenes öine tariif 8,5 protsenti ning päevane tariif tõusnud 9,6 protsenti. Ühetariifne elektrihind on jäänud eelmise kuuekuulise hankeperioodiga samale tasemele.

Kokku hangiti energiat 5234 liitumispunktile ning 18 kuu jooksul ostetakse kokku üle 250 gigavatt-tunni elektrienergiat.

Riigihangete keskus on Hangete Korraldamise MTÜ poolt majandatav ühiste hangete üksus, mis korraldab riigihanke hankemenetlusi ning haldab teenuseid ja tooteid hõlmavaid raamlepinguid ja nende korraldust.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes