12.10.2010 Teisipäev

Prantsuse senaator kiitis Eesti eelarvepoliitikat

Prantsusmaa senati rahanduskomisjoni pearaportöör Marini märkis, et Prantsusmaa on teises olukorras, kuna alates 1958. aastast on riigi eelarve olnud ülejäägis ainult kaks korda.

Samas on Prantsusmaal tuleva aasta eelarveseisu parandamiseks käimas tõsine töö, riik valmistab ette pensionireformi ja plaanib eelarvekärpeid, rääkis Marini esmaspäeval ajakirjanikele. Ta lisas, et valitsus on oma plaanide elluviimises kindel ja inimeste laialdased protestid reformikavade vastu on üks Prantsusmaa poliitilise areeni omapärasid.

Marini rõhutas, et eurotsooni liikmed peavad kinni pidama stabiilsuse ja kasvu paktist, mis tähendab Maastrichti kriteeriumite piiresse jäämist. Marini selgitas, et kriisioludes asusid riigid oma majandusi toetama ja see viis fiskaalpoliitika tasakaalust välja. Ta lisas, et riigid pidid lisama garantiisid ja oma rahvast aitama. Marini hinnangul on majanduskriisi kõige hullem aeg möödas.

Prantsusmaa eelarveminister Francois Baroin ütles septembris, et riik kavatseb eelarvepuudujäägi sisemajanduse koguproduktist viia 2014. aastal kahe protsendi tasemele. Baroin lisas, et ülim eesmärk on viia Prantsusmaa eelarve peaaegu tasakaalu.

Prantsusmaa selle aasta prognoositav eelarvepuudujääk tuleb 7,8%. Prantsusmaa on lubanud aastaks 2013 viia eelarvepuudujäägi kolme protsendi tasemele.

BNS


Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!