14.11.2022 Esmaspäev

Pindi: arendajad on hakanud klientide meelitamiseks soodustusi pakkuma

Pindi Kinnisvara müügipartneri Peep Soomani sõnul on uusarendajad hakanud praegusel tehinguvaesel ajal klientidele erinevaid soodustusi pakkuma, kuigi erinevalt järelturust puudub neil suurem hinnasurve.

Köögimööblit pakuvad uusarendajad viimasel ajal tihtilugu tasuta.
Köögimööblit pakuvad uusarendajad viimasel ajal tihtilugu tasuta. Foto: pixabay

"Paljud arendajad on lihtsalt mõnevõrra hinnakirjades muudatusi teinud – üldiselt on hinnalangetus piirdunud kuni viie protsendiga ja turundussõnumite rõhk on tulenevalt energiakriisist läinud energiamärgise ja madalate küttekulude peale," märkis Sooman oktoobri kinnisvaraturu ülevaates. 

Lapates aga läbi erinevaid kinnisvaraportaale ja arendajate kodulehti, saab tema sõnul hinnata, et umbes viiendik on hakanud lisaväärtusi pakkuma.

Levinumateks on juba tuttavad tasuta parkimiskohtade ja/või panipaikade pakkumised, taas on turule tulnud ka tasuta köögimööbel,

loetles ta.

Põnevamateks lahendusteks on Soomani vaates aga osade arendajate lubadused mingi perioodi vältel maksta kommunaalkulud ise kinni.

"Kirsiks tordil on aga Pineredi poolt arendatav Aegviidus asuv Viidumetsa elurajoon, kus saab kuni poole ulatuses maksta kinnistu eest mitte rahas, vaid väärtasjades – krüptovaluutast kuni autode ja kunstiteosteni välja," tõi Sooman välja, lisades, et võrreldes varasemate keeruliste turuolukordadega on arendajad muutunud loomingulisemaks ja see on tema silmis igati tervitatav. 

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255