07.01.2015 Kolmapäev

Pettuste vähenemine tõstab endiselt registreeritud kütusemüügi käivet

Pettuste vähenemine tõstab endiselt registreeritud kütusemüügi käivet
Pettuste vähenemine tõstab endiselt registreeritud kütusemüügi käivet Reuters
Kuigi mootorikütuste hind on viimasel ajal olnud languses ja tarbimisharjumused pole muutunud, näitavad statistikaameti andmed, et mootorikütuste jaemüügi registreeritud käive liigub tõusujoones: seda peamiselt tänu vähenenud pettustele.

Viimastel aastatel on bensiinitarbimine pigem vähenenud ja diislikütuse tarbimine kasvanud. Samuti peab paika, et kütuste hinnad langesid oluliselt kogu 2014. teise poolaasta, märkis Eesti ühe suurema jaemüügiketi Neste jaemüügijuht Krist Pari BNS-ile. "Kuna maksupettused kütuseturul on kestnud juba aastaid, võib oletada, et maaletoodud kütuste mahtude ametlik statistika on ebatäpne - ei kajasta piirikaubandust, maale toodud ja realiseeritud kütusesarnaseid tooteid," ütles Pari, kelle hinnangul see ongi põhjuseks, miks praeguse, paremini korrastatud turu statistika ei ole võrreldav varasemate aastatega.

Maksu- ja tolliameti andmetel on kütusesektor tõepoolest taas kontrolli all, ütles ameti avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.

"Pettuste osakaal on oluliselt väiksem, kuid mitte likvideeritud. 2014. aasta jaanuar-september on kütusemüüjate käibemaksu tasumise kohustus võrreldes eelmise aastaga kasvanud 30 miljonit eurot," lisas ta.

Statistikaameti andmetel kasvas mootorikütuste jaemüügi käive näiteks novembris 12,5 protsenti 99,1 miljoni euroni, kahekohaliseks osutus kasvunumber ka näiteks septembris, kui see kasvas 14,3 protsenti 108,5 miljoni euroni. Mullu 11 kuuga kasvas registreeritud mootorikütuste jaemüük 4,9 protsenti 1,12 miljardi euroni.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes