15.06.2017 Neljapäev

Peaminister Ratas: Hea koostöö pangandussektoriga on meie majanduskeskkonnale oluline

Peaminister Ratas kohtus täna SEB panga juhtkonna esimehe Marcus Wallenbergi ning juhatuse esimehe Allan Parikuga, et arutada Eesti majanduse ja riigi eelarvepoliitikaga seotud teemasid. Kohtumisel käsitleti ka Eesti EL-i Nõukogu eesistumise prioriteete.

„Rootsi pankade kohalolek on meie majanduse stabiilsusele väga oluline.  Samuti on Rootsil väga oluline roll Eesti välisinvesteeringute lähtekohana,“ sõnas Ratas.

Rääkides Eesti fiskaalpoliitikast ja majandusest, ütles peaminister Ratas, et valitsus jälgib riigieelarve struktuurset tasakaalu mitte ühe aasta lõikes, vaid nelja aasta keskmisena. „Uus reegel võimaldab teha strateegilisi investeeringuid mahus kuni 0,5 protsenti SKP-st aastas."

„Eesti majandus kasvas aasta esimeses kvartalis 4,4%, mis on väga hea tulemus. Samas ei saa me jääda lootma, et kasv jätkub automaatselt, vaid peame pidevalt tegema tööd majanduskasvu tugevdamiseks ning ettevõtluskeskkonna parandamiseks,“  lisas peaminister.

Tutvustades Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete, tõi Ratas välja, et eesistujana on Eestil plaanis rõhutada avatud ja turvalise Euroopa olulisust. "Eesti saab jagada oma e-teenuste ja digitaalse ühiskonna toimimise kogemusi teiste liikmesriikidega. Meie eesmärk on, et andmete vabast liikumisest saaks EL-i viies põhivabadus," lisas Ratas.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes