22.12.2020 Teisipäev

Pakkide liikumine Eesti ja Suurbritannia vahel on uue aastani peatatud

Uue koroonaviiruse tüve agressiivse leviku tõttu on lennuliiklus Suurbritanniaga peatatud, uue aastani on seiskunud ka saadetiste liikumine Suurbritanniast Eestisse ja vastupidi.

Ühendkuningriigist pakke tellides on oluline, millal saadetis teele pannakse.
Ühendkuningriigist pakke tellides on oluline, millal saadetis teele pannakse. Foto: pixabay

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juht Marita Mägi ütles pressiteate vahendusel, et järgmised Suurbritannia saadetised on lootust edastada taas 4. jaanuaril. Pakid, mis on juba Eesti poole teel ning Suurbritanniast väljunud, jõuavad Mägi sõnul siiski tavapäraselt Eestisse.

Maksu- ja tolliameti (MTA) teatel tuleb seoses Ühendkuningriigi väljaastumisega Euroopa Liidust alates uuest aastast postipakkide tellimisel kindlasti arvestada ka uute reeglitega.

See tähendab, et kui postiga tellitud kauba väärtus on rohkem kui 22 eurot, siis tuleb tellijal see saadetis tollis deklareerida ning tasuda 20-protsendiline käibemaks. Kui tellitud kauba väärtus ületab 150 eurot, siis tuleb tasuda ka tollimaks, mille maksumäär sõltub konkreetsest kaubast ja käibemaks kauba väärtuse ja tollimaksu summa pealt,

ütles MTA tolliformaalsuste valdkonnajuht Külli Kurvits BNS-ile.

Ühendkuningriigist pakke tellides on oluline, millal saadetis teele pannakse. See tähendab, et kui praegu esitada tellimus Ühendkuningriigi veebipoes, aga saadetis pannakse teele alles 4. jaanuaril, siis lisandub sellele tolli- ja käibemaks. Seetõttu on MTA ka juba varem soovitanud pakkide tellimist aasta lõppu mitte jätta.

"Saadetisi saab deklareerida elektrooniliselt e-MTA-s ning tollideklaratsiooni esitamiseks on vaja kullerfirma või Eesti Posti saadetud teatist ning kauba väärtust tõendavat dokumenti, näiteks arvet, maksekorraldust või tellimust," lisas Kurvits.

Omniva teatas lisaks, et seoses väga suurte Euroopa mahtude ja väheste lendudega Euroopast Kanadasse on peatatud pakkide edastamine ka Kanadasse. Pakke saab taas Kanadasse edastada alates 9. jaanuarist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!