06.01.2021 Kolmapäev

Pakkide liikumine Eesti ja Ühendkuningriigi vahel on taastunud

Jõulude eel seiskus lennuühenduste puudumise tõttu pakiliiklus Eesti ja Ühendkuningriigi vahel, kuid nüüdseks on pakkide liikumine taastunud; Ühendkuningriigist pakitellijatel tuleb aga arvestada 1. jaanuarist täiendavate tollitoimingutega ja maksudega.

Tellides Ühendkuningriigist kaupa, tuleb arvestada lisanduvate maksudega.
Tellides Ühendkuningriigist kaupa, tuleb arvestada lisanduvate maksudega. Foto: pixabay

Omniva pakiäri rahvusvahelise segmendi juhi Marita Mägi sõnul on lennuühendused Ühendkuningriigiga taastunud ning pakiliiklus Ühendkuningriigi ja Eesti vahel toimub taas sujuvalt mõlemas suunas.

Esimesed saadetised saime pärast jõule taas Ühendkuningriigi poole teele panna 30. detsembril läbi Leedu. Alates 2. jaanuarist on saadetiste edastamine ja vastuvõtmine toimunud juba regulaarselt ja otselendudega,

selgitas Mägi pressiteate vahendusel.

Uue koroonaviiruse tüve agressiivse leviku tõttu seisati lennuliiklus Suurbritanniaga vahetult enne jõule, mistõttu seiskus ajutiselt ka saadetiste liikumine Suurbritanniast Eestisse ja vastupidi.

Mägi sõnul vajab Ühendkuningriigist kauba tellimine aga eraldi tähelepanu, kuna 1. jaanuarist rakendusid sealt tellitud kaupadele sarnased tingimused nagu teistele kolmandatele riikidele.

Tellides Ühendkuningriigist kaupa, tuleb arvestada lisanduvate maksudega. Kui saadetise väärtus on üle 22 euro, siis tuleb selle saadetise kohta esitada tollideklaratsioon maksu- ja tolliameti veebikeskkonnas ning tasuda 20-protsendine käibemaks. Olenevalt saadetise väärtusest tuleb mõnel juhul tasuda ka tollimaks, mille määr sõltub konkreetsest kaubast.

"Tollimaksu ei pea tasuma, kui kauba müüja suudab tõendada, et kaup on Ühendkuningriigi päritolu. Selleks peab müüja esitama teile kauba päritolukinnituse, mille saate lisada kaupade tollideklaratsioonile," selgitas Mägi.

Tollitoimingutega peab arvestama ka juhul kui saadetakse pakk eraisikule. Ühelt eraisikult teisele eraisikule tasuta – näiteks kingitusena – saadetud kauba puhul tuleb käibemaks tasuda siis, kui kauba väärtus ületab 45 eurot ning tollimaks, kui kauba väärtus ületab 500 eurot. Kui kauba väärtus saadetises on kallim kui 500 eurot, siis rakendub tollimaksuvabastus kaubale, millel on päritolukinnitus.

Omniva teatel tuleb arvestada ka sellega, et kui internetipoest on tellimus tehtud küll juba 2020. aastal, aga müüja andis Ühendkuningriigis kauba transpordiks üle 2021. aastal, siis kuulub saadetis, mille väärtus on suurem kui 22 eurot, tollis deklareerimisele.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes