07.09.2018 Reede

Paavst kritiseeris rahakultust

Paavst Franciscus kritiseeris 7. septembril rahakeskset kultuuri ja majandussüsteemi, mis süvendab vaesust ega ole oma olemuselt inimlik, nimetades sellist suundumust tapvaks.
Paavst Franciscus kritiseeris 7. septembril rahakeskset kultuuri ja majandussüsteemi, mis süvendab vaesust ega ole oma olemuselt inimlik, nimetades seda tendentsi muu hulgas tapvaks.
Paavst Franciscus kritiseeris 7. septembril rahakeskset kultuuri ja majandussüsteemi, mis süvendab vaesust ega ole oma olemuselt inimlik, nimetades seda tendentsi muu hulgas tapvaks. Foto: pixabay.com

"Me ei saa eirata fakti, et niimoodi struktureeritud majandus on tappev, sest see seab tähtsaimale kohale raha ja allub vaid sellele," rääkis paavst usutluses Itaalia ärilehele Il Sole 24 Ore.

"Kui keskmes ei ole enam inimesed, kui ainsaks eesmärgiks saab raha teenimine, siis oleme hüljanud eetika. Nii jõuame vaesuse, orjuse ja raiskamiseni," märkis ta.

Kõneldes töötusest Euroopas, ütles paavst, et praegune majandussüsteem ei suuda töökohti luua, kuna rahast on tehtud puuslik.

Paavst Franciscus on ka varem majanduspoliitika vastu sõna võtnud, kritiseerides raiskamiskultuuri, mis tõrjub ühiskonnast vaesed ja marginaliseeritud inimesed, hävitades samal ajal ka keskkonda.
Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!