860x100 kriisi paasterongad
21.05.2018 Esmaspäev

Ossinovski: EVR Cargo tuleks erastada või kinni panna

Suurettevõtja ja logistikaärimehe Oleg Ossinovski sõnul lämmatab riigile kuuluv EVR Cargo konkurentsi ning ettevõte tuleks kinni panna või erastada.
Suurettevõtja ja logistikaärimehe Oleg Ossinovski sõnul lämmatab riigile kuuluv EVR Cargo konkurentsi ning ettevõte tuleks kinni panna või erastada. Foto: Eesti Meedia
Suurettevõtja ja logistikaärimehe Oleg Ossinovski sõnul lämmatab riigile kuuluv EVR Cargo konkurentsi ning ettevõte tuleks kinni panna või erastada, kirjutab Postimees.

"Eestis oli palju raudteetransiidi ettevõtteid, kuid EVR Cargo tappis neid kõiki. Ta ise ei ole täna ka elus ja ilmselt läheb peagi pankrotti," ütles Ossionvski intervjuus Postimehele.

"Kui riigiettevõte on konkurentsiturul, siis ei ole ju konkurentsi! Ta lihtsalt üritab kõiki teisi lämmatada, mida ta ka teeb. Ja nüüd on meil kaelas selline probleem: eraldamine oli õige, aga konkurentsi ei tekkinud," märkis Ossinovski ning lisas, et sisuliselt on EVR Cargo monopoolses seisus.

Kui Ossinovski sõnul oleks õige EVR Cargo tegevus lõpetada või ettevõte erastada, siis tema hinnangul puudub valitsusel selle vastu vähimgi huvi. "Sest nad on vasakpoolsed ja tahavad, et võimalikult palju oleks riigi oma," sõnas ta.

EVR Cargo on Eesti raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ja ehitus ning vagunite rent, mullu kandis ettevõte kahjumit 1,2 miljonit eurot.

Oleg Ossinovski on Eesti ettevõtja, kes tegeleb peamiselt transiidiga, ta on firmade Spacecom ja Skinest Grupp omanik.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Vebinar ee 300x500 maire otsus 3 gif

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes