04.08.2021 Kolmapäev

Omavalitsustele laekus juulis ligi 116,4 miljonit eurot tulumaksu

Maksu- ja tolliamet (MTA) eraldas tänavu juulis kohalikele omavalitsustele (KOV) kokku ligi 116,4 miljonit eurot üksikisiku tulumaksu, mida on 8,2 protsenti enam kui mullu samal ajal.

Juulis eraldas amet enim üksikisiku tulumaksu Tallinna linnale.
Juulis eraldas amet enim üksikisiku tulumaksu Tallinna linnale. Foto: pixabay.com

Juulis eraldas amet enim üksikisiku tulumaksu Tallinna linnale, kus maksutulu kasvas aastaga 9,6 protsenti ligikaudu 44,8 miljoni euroni, selgub MTA andmetest. Seitsme kuuga kokku on Tallinna linnale eraldatud 301,6 miljonit eurot tulumaksu ehk 7.1 protsenti enam kui aasta varem.

Tartu linna tulumaksulaekumine oli juulis üle 8,8 miljoni euro, mida on 8,2 protsenti mullusest rohkem. Aasta algusest on MTA Tartu linnale eraldanud 57,1 miljonit eurot, mida on 8 protsenti enam kui möödunud aastal.

Pärnu tulumaksulaekumine kasvas juulis mullusega võrreldes 8,4 protsendi võrra 3,7 miljoni euroni. Seitsme kuu laekumine oli üle 24,7 miljoni euro, mida on 7 protsenti enam kui mullu.

Narva linnale eraldas MTA juulis ligi 2,8 miljonit eurot, mida on 3,3 protsenti rohkem kui aasta varem. Seitsme kuu jooksul on linna tulumaksulaekumine langenud 0,4 protsenti ligi 18 miljonile eurole.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!