18.12.2023 Esmaspäev

Olerex vaidlustab keskkonnaameti trahviotsuse kohtus

Olerex kaebab edasi keskkonnaameti otsuse, millega amet trahvis kütusemüüjat biokütuse osakaalu nõude näilise eiramise eest kaheksa miljoni euroga.

Olerex läheb keskkonnaameti trahviotsusega kohtusse.
Olerex läheb keskkonnaameti trahviotsusega kohtusse. Foto: Olerex

"Olerex on oma tegevuses alati lähtunud kehtivatest õigusaktidest, nii ka kõnealuse kaasuse juures," kinnitas Olerexi tegevjuht Piret Miller. "Tänane otsus on olemuselt ekslik, kuivõrd Olerex ei ole saanud ega taotlenud rahalist kasu looduse arvelt ega soovinud seadust rikkuda," lisas Miller.

Ta rõhutas, et Olerex peab kestlikku majandamist hindava ettevõttena taastuvate energiaallikate kasutuselevõttu ja kliimamuutuste pidurdamist äärmiselt oluliseks.

AS Olerex soetas 2022. aasta lõpus biokütuse nõude täitmiseks kütust koos sertifikaatidega, mis on rahvusvahelise jätkusuutlikkuse sertifitseerimissüsteemi (ISCC) andmebaasis registreeritud, müüjaks rahvusvaheline megakorporatsioon Trafigura.

Uurimisorgan on aga asunud seisukohale, et tegemist ei olnud õiguspärase tehinguga. Samas märkis keskkonnaamet oma otsuses, et kõnealune äriline samm ei ole kahjustanud inimesi, vara ega keskkonda.

Olerex ei saavutanud nimetatud tehinguga rahalist võitu, ettevõte tegi märkimisväärseid lisakulutusi kütuse ja sertifikaatide omandamiseks. Olerex tegutses eesmärgiga täita sätestatud kohustus ning mingeid eeliseid Olerex oma tegutsemisega ei saanud.

Õiguslikke ja menetluslikke küsimusi arvesse võttes kaebab Olerex keskkonnaameti otsuse edasi ja ootab, et suurema õigusselguse toob kohus.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255