gif Company 930x140 ee

 

13.03.2018 Teisipäev

OECD ärgitas riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid

Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) ärgitas 13. märtsil riike järgima rahvusvahelise kaubanduse reegleid ning vältima vaidluste eskaleerimist, kui soovitakse säilitada majanduskasvu ja töökohti.

"Protektsionism on peamine risk, mis võib negatiivselt mõjutada usaldust, investeeringuid ja töökohti," märkis OECD oma maailmamajanduse raportis, samas nentides, et muus osas on majanduse väljavaade positiivne ning kasv eeldatavasti kiirem, kui novembris prognoositi.

OECD prognoosib maailmamajanduse tänavuseks kasvuks 3,9 protsenti, ehk 0,2 protsendipunkti enam kui novembris. 2019. aasta prognoosi kergitati 0,3 protsendipunkti võrra samuti 3,9 protsendini. Mullu oli kasv 3,7 protsenti.

Raportis toodi ka esile, et OECD-ülene töötusmäär langes 2017. aastal esmakordselt kriisieelsele tasemele. Taastumine on olnud aga ebaühtlane ning "parimates aastates inimeste ja noorte töötusmäärad on mitmetes riikides, sealhulgas Ühendriikides, endiselt kriisieelse tasemega võrdsed või alla selle."

Majanduskasvu ja töökohtade toetamiseks on OECD teatel tähtis kaitsta reeglitepõhist maailmakaubandussüsteemi. "Valitsused peaksid vältima eskaleerimist ja tuginema terasetööstuse ülevõimsuse lahendamisel rahvusvahelistele lahendustele," kirjutati raportis.

Möödunud nädalal kehtestas Ühendriikide president vastuolulised tollimaksud terase- ja alumiiniumi impordile, mis on kergitanud üleilmse kaubandussõja kartusi.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes