09.11.2015 Esmaspäev

Nordic Aviation Group hakkas Tallinnast otselende pakkuma

Nordic Aviation Group alustas koostöös viie Euroopa lennufirmaga otseühenduste pakkumist Tallinnast.

"Head reisijad, palun lennake meiega. Teie panus on ülioluline," ütles Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov
"Head reisijad, palun lennake meiega. Teie panus on ülioluline," ütles Nordic Aviationi juhatuse liige Erik Sakkov Foto: PM

Valitsuse otsusega asutatud ja sajaprotsendiliselt riigile kuuluv lennufirma Nordic Aviation Group alustas koostöös viie Euroopa lennundusettevõttega reisijate teenindamist alates pühapäevast kaheksal erineval lennuliinil: Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse. Esimene Nordic Aviationi korraldatav lend väljus pühapäeva hommikul kell 6.50 Amsterdami.

Nordic Aviation Groupi nõukogu esimehe Peeter Tohveri sõnul on oluline meeles pidada, et Nordic Aviation  on uus ja iseseisev ettevõte, mis ei ole Estonian Airi õigusjärglane. "Euroopa Liidu reeglid on väga karmid, mistõttu alustame täiesti puhtalt lehelt ja uue meeskonnaga. Valitsus on pannud loodud ettevõttele ülesandeks lendude jätkamise võrreldavas mahus eelmise operaatoriga. Oleme teinud selle nimel väga tõsist tööd ning oleme täna reisijate teenindamiseks valmis," sõnas Tohver.

Nordic Aviation on praegu vaid lendude tellija, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi. Lendama hakatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airwaysi reeglid.

Nordic Aviationi juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul on uus olukord alles vaheetapp. Aja jooksul arendatakse Nordic Aviationi tegevuse baasilt välja uue brändiga uus rahvuslik lennundusettevõte. "Neid plaane loodame lähemalt tutvustada järgmisel suvel," sõnas Sakkov. "Head reisijad, palun lennake meiega. Palun aidake meid uue lennufirma loomisel esimesest päevast alates, palun toetage meid ja ostke pileteid meie lendudele. Teie panus on ülioluline."

Nordic Aviation ei saa pakkuda lende Moskvasse ja Peterburi, sest lendude alustamiseks Venemaale on vaja uuendada kahepoolseid lepinguid riikide vahel.

Nordic Aviation Group asutati tänavu 25. septembril. Ettevõtte juhatuse liikmed on Jaan Tamm, Ahto Pärl ning Erik Sakkov. Nõukogusse kuuluvad Peeter Tohver, Katrin Rasmann, Toomas Haidak ja Toomas Uibo.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference