gif Company 930x140 ee

 

18.12.2018 Teisipäev

MTA tuvastas Jõgevamaal kaheksa ümbrikupalga kahtlusega ettevõtet

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad kontrollisid novembri lõpus Jõgevamaal ehitusettevõtteid ning autoremonditöökodasid, tuvastades kontrollitud 26 firmast kaheksa puhul ümbrikupalga maksmise kahtluse.

Töötajate registrisse oli 64 töötajast kandmata üks, kes töötas riigihanke objektil ja registreeriti koheselt. Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtete nõustamisega tegeletakse edasi kuni nende maksudeklaratsioonid korda saavad. Suuremate rikkumiste korral alustatakse menetlust, teatas MTA.

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiki sõnul pöörab amet senisest veel rohkem tähelepanu riigihanke objektidel ümbrikupalga maksmise kontrollimisele.

"Kui hanke raames teha põhjalik taustakontroll tehingupartnerile, sealhulgas kõigile alltöövõtjatele, on lihtsam tagada, et avalik raha jõuab ausate ettevõtjateni. Teeme selles valdkonnas koostööd Jõgevamaa kohalike omavalitsustega, et tõsta hankijate teadlikkust tehingupartneri tausta kontrollimisel," rääkis ta. 

Enamlevinud avaliku ja erasektori andmebaaside kaudu saab kontrollida ning hinnata tehingupartneri tausta ja maksekäitumist ning seeläbi vähendada äri- ja maksuriske.
MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

gif Company 930x140 ee

 

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes