29.08.2018 Kolmapäev

MKM palub Vene raudteelt kooskõlastust Hiina kaubarongide marsruudile

Venemaa raudtee pole kooskõlastanud kahe konteinerrongi transiitmarsruuti Hiinast Changchunist Paldiski Põhjasadamasse, mistõttu pöördus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) transpordi asekantsler Ahti Kuningas Venemaa asetranspordiministri Sergei Aristovi poole, kirjutab ERR-i venekeelne portaal.

"Me usume, et niinimetatud uue siiditee projekt nõuab operatiivset riikidevahelist koostööd ning see teenib kõigi osapoolte ja ettevõtete, sealhulgas Venemaa raudtee, majanduslikke huve," märkis Kuningas 27. augustil saadetud pöördumises. "Palume teie toetust transiitmarsruudile ja hõlbustada Venemaa territooriumi läbivate veoplaanide kinnitamist."

Kuninga pöördumisest selgub, et Hiina raudtee on telegrammi vastava kooskõlastuse saamiseks Vene raudteele saatnud 27. juulil.

Paldiski Põhjasadam ja Hiina ettevõte Changchun International Land Port Development on arendanud niinimetatud uue siiditee (OBOR) raames kiirema marsruudi Hiina ja Skandinaavia vaheliseks kaubaveoks läbi Eesti.

Konteinerrongid peaksid plaani kohaselt sõitma marsruudil Changchun-Zabaikalsk-Petseri-Paldiski.

Eesti Raudtee plaanib aasta lõpuks hakata vastu võtma viis Hiina konteinerrongi nädalas, mis võiks aastases mahus tuua juurde ligi 20 000 konteinertingühikut (TEU) konteinereid, kirjutas Postimees möödunud nädalal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255