28.11.2013 Neljapäev

Maksuamet ja elektriettevõtted allkirjastavad koostööleppe

Täna allkirjastavad Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu (EETEL) ning Maksu- ja Tolliameti esindajad koostöömemorandumi, millega liitu kuuluvad ettevõtted lubavad muuhulgas avalikustada oma maksusaladusega kaitstud andmeid.

Maksuamet ja elektriettevõtted allkirjastavad koostööleppe
Maksuamet ja elektriettevõtted allkirjastavad koostööleppe Foto: PM

Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe sõnul on ehitussektori aastane arvutuslik maksukahju 20,4 miljonit eurot, millest ligi 8 miljonit on põhjustatud ümbrikupalkadest ja 12,6 miljonit eurot moodustab käibemaksukahju.

"Elektritöödega tegelevad ettevõtted moodustavad kogu ehitussektorist ligi 5 protsenti ning on selles valdkonnas esimesed, mis on astunud nii konkreetse sammu turu korrastamise suunas. See näitab, et ettevõtted ise on valmis olukorra parandamiseks tegutsema ja selle nimel teatud piirini ka näiteks maksusaladuse kaitsest loobuma," ütles Veermäe.

Veermäe lisas, et Maksu- ja Tolliamet loodab koostöö raames saada liidult ka eksperthinnangu turul tegelikult toimuva kohta, sealhulgas näiteks selle kohta, milline on mingi konkreetse töö eest makstav normaalne töötasu.

EETEL-i tegevjuht Are Veski sõnul on allkirjastatava koostöömemorandumiga hetkel ühinenud 53 liidu liiget.

"Meie liikmete enamus on üheselt hukka mõistnud ehitusturul pika aja jooksul kujunenud praktika maksta töötajatele ametlikult vaid miinimumpalka või üksnes niinimetatud ümbrikupalka. Loodame oma eeskujuga tekitada ausamat konkurentsi, et edaspidi poleks võimalik riigihankeid võita tänu maksupettustele saavutatava odavama hinnaga," märkis Veski.

Memorandumi järgi tagab EETEL liidu liikmete enamuse kirjaliku nõusoleku Maksu- ja Tolliameti poolt EETEL-ile maksusaladuse avaldamiseks, mis on vajalik täpsema statistilise informatsiooni väljastamiseks ja tahtlike maksuõigusrikkujate liidust väljaarvamiseks. Samuti edastab EETEL ametile informatsiooni valdkonnas võimalike maksuõigusrikkumiste kohta koheselt peale õigusrikkumisest teadasaamist ning teavitab ametit sammudest, mida astuti tahtliku maksuõigusrikkumise toime pannud liidu liikmete suhtes.

Maksu- ja Tolliamet edastab EETEL-ile omakorda kord kvartalis valdkonna ja maksusaladuse avaldamisega nõustunud liidu liikmete maksunäitajate statistikat, nagu keskmine töötajate arv, keskmine töötasu, keskmine käive ja käibekoefitsient, ning liidu liikmete poolt tahtlikult toimepandud maksuõigusrikkumiste kohta.

EETEL on 18 aastat tegutsenud ja 102 ettevõtet ühendav erialaliit. EETEL-i liikmesfirmades töötab kokku üle 4500 inimese.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes