24.08.2023 Neljapäev

Eesti Energia prognoosib talveks mullusest poole madalamat hinda

Eesti Energia prognoosib klientidele saadetud kirjas tänavu talveks mullusega võrreldes poole madalamat hinda. 

Eesti Energia kinnitab head hinnaprognoosi.
Eesti Energia kinnitab head hinnaprognoosi. Foto: pixabay

Eesti Energia toob esmalt esile, et käesoleva nädala alguses sai näha 2023. aasta rekordkõrgeid elektrihindasid, mis olid seotud kahe suurema elektririkkega Soomes. Turuolukord tõotab aga kiiresti stabiliseeruda ning pikaajalist hinnaprognoosi selle nädala hinnahüpped ei mõjuta, märkis Eesti Energia. 

Kuna elektrihinnad sõltuvad kõikjal Euroopas paljuski gaasihinnast, kujunevad sügistalvised elektrihinnad sõltuvalt sellest, kuidas Euroopa gaasi varustamisega toime tuleb. 

Eesti Energia turuanalüüsi strateegi Olavi Milleri sõnul näitab hetkeolukord, et talvised energiahinnad võiksid tulla ligi poole võrra odavamad kui eelmisel aastal. Samas ei saa ta aga lubada, et kõrgeid tipuhindasid ei tule. Elektrihind võib kallineda siis, kui gaasihind kerkib talve jooksul suure nõudluse tõttu kõrgele ning tiputarbimise katmiseks tuleb tööle panna gaasil töötavad elektrijaamad, selgitas Miller. 

Kokkuvõtvalt võib Eesti Energia kinnitusel järeldada, et kui Euroopas tuleb pehme talv, võiksid ka elektrihinnad jääda vahemikku 10–20 senti kilovatt-tunni eest. Kui aga gaasivarud hakkavad näiteks külmalaine tõttu oodatust kiiremini vähenema, siis hakkab gaasi hind kiirelt kerkima ja elektrihinnad võivad tõusta kuni 20–30 sendini kilovatt-tunni eest. Kui nõudlus läheb väga suureks, siis tiputundidel veel kõrgemalegi.

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255