14.07.2022 Neljapäev

Maksebilansi jooksevkonto oli mais 30 miljoni euroga puudujäägis

Eesti Panga kiirhinnangu põhjal oli Eesti maksebilansi jooksevkonto 2022. aasta mais 30 miljoni euro suuruses puudujäägis.
Maksebilansi jooksevkonto oli mais 30 miljoni euroga puudujäägis
Maksebilansi jooksevkonto oli mais 30 miljoni euroga puudujäägis Foto: RUP

Samal ajal aasta tagasi oli puudujääk aga 86 miljonit eurot, teatas keskpank. 12 kuu jooksevkonto oli mai seisuga 161 miljoni euroga puudujäägis, vähenedes eelmise perioodi üle 1,1 miljardi euroselt puudujäägilt. 

Kaupade väljavedu kasvas aastatagusega võrreldes 31 protsenti ja sissevedu 32 protsenti ning kaupade konto negatiivne saldo suurenes 63 miljoni euro võrra 214 miljonini. Ekspordi kasvu panustas enim mineraalsete toodete, puit- ja pabertoodete ning metalltoodete väljavedu. Importi kasvatas mineraalsete toodete, metalli ja metalltoodete ning masinate ja seadmete sissevedu.

Teenuste eksport suurenes aastatagusega võrreldes 34 protsenti ja import 23 protsenti. Teenuste konto ülejääk kasvas 97 miljoni euro võrra 212 miljonini. Enim suurendasid teenuste eksporti ning importi veo- ja reisiteenused.

Tulude väljavool esmaste ja teiseste tulude kontol kokku ulatus 29 miljoni euroni. Jooksev- ja kapitalikonto summa kokku oli 20 miljoni euro suuruses ülejäägis ehk riigi majandussektorid paigutasid välismaale rohkem finantsvara, kui sealt kaasasid.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!