25.05.2022 Kolmapäev

Luunja kurkide kasvataja: Eesti aiandustootmine taandareneb

Luunja kurkide kasvataja AS-i Grüne Fee Eesti juhatuse liikme Raivo Külasepa sõnul ei soosi Eesti ettevõtluskeskkond aiandustootmist ning valdkond taandareneb. 

Kurgitootja on veendunud, et tootmisolukord on halb.
Kurgitootja on veendunud, et tootmisolukord on halb. Foto: pixabay

Ajad on keerulised, Eesti aiandustootmine väheneb,

tõdes Külasepp BNS-ile rõhutades, et sektori olukord on väga kehv.

Seejuures nentis ta, et riik pole erinevalt Eesti naaberriikidest tootjaid ka aidanud. Võimalikud abimeetmed oleksid Külasepa sõnul näiteks otsetoetused, investeerimistoetused või kodumaise puu- ja köögivilja käibemaksu langetamine.

Grüne Fee Eesti juhatuse liikme sõnul on samal ajal mitmed sisendid kallinenud ning kõrgel tasemel on teatud määral stabiliseerunud vaid energiahinnad, pakkematerjali ja väetiste hinnad liiguvad aga üha kõrgemale ning nende hindu on väga keeruline prognoosida.

AS Grüne Fee Eesti on 1993. aastal asutatud Eesti–Soome ühisettevõte. Ettevõtte põhitegevusala on köögiviljakasvatus katmikalal. Kasvatatavatest kultuuridest on oluliseimad kurk ning lehtsalat.

2020. aastal teenis ettevõte ligi 9,5 miljoni euro suuruse käibe juures 774 400 eurot kasumit. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!