Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

13.01.2020 Esmaspäev

Luminor alustas koostööd uute korrespondentpankadega

2020. aasta jaanuaris hakkas Luminor kõigis kolmes Balti riigis kasutama laekuvate välismaksete puhul uusi korrespondentpanku.

Luminor on loonud oma korrespondentpangandusvõrgu, astudes sellega olulise sammu emapankade maksesüsteemidest eraldumisel. Põhjamaade valuutade puhul jätkab Luminor koostööd Nordea ja DNB-ga. Teiste põhivaluutade jaoks on Luminor loonud korrespondentpankadega nii otsesed koostöösuhted kui ka kaudsed ühendused Luminori Eesti esinduse kaudu, teatas pank.

Kliente on rahvusvaheliste maksete rekvisiitide muutumisest teavitatud. Muudatus puudutab kliente, kes võtavad vastu piiriüleseid makseid, ning vältimaks edaspidiseid makseviivitusi, soovitatakse neil teavitada muudatustest ka oma äripartnereid ja teisi asjaomaseid isikuid. Väljuvaid rahvusvahelisi makseid see muudatuse etapp ei puuduta.

Luminor pakub klientidele makseteenuseid 14 valuutas. Paljude valuutade osas on Luminor Bank AS otsene korrespondentpank, mis töötleb korrespondentpankadesse tehtud rahvusvahelisi makseid. Uued korrespondentpangad on USA-s ja Euroopas Citi, Saksamaal Commerzbank ja Unicredit, Ühendkuningriigis Natwest, Venemaal Unicredit Russia ja Raiffeisen Bank ning Poolas PKO Bank ja Bank Pekao.

Uute korrespondentpankade täieliku nimekirja leiab panga koduleheküljelt.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes