12.03.2014 Kolmapäev

Ligi: ühtsed reeglid pankadele peaksid kiirelt tööle hakkama

Eesti soovib, et ühtsed reeglid ja pankade fond hakkaksid võimalikult kiiresti tööle, ütles rahandusminister Jürgen Ligi teisipäeval.

Rahandusminister Jürgen Ligi
Rahandusminister Jürgen Ligi Foto: PM

Rahandusministeeriumi teatel arutasid Euroopa Liidu rahandusministrid esmaspäeval ja teisipäeval Brüsselis pangandusliidu teise samba, kriisilahendusmehhanismi määrust ja selle juurde kuuluva kriisilahendusfondi loomist.

Mehhanism täiendab Euroopa Keskpanga juurde loodud ühtset järelevalvet, mis alustab tööd novembris. Mehhanismi oluline osa on kriisilahendusfond, mille reeglid lepitakse esialgu kokku valitsustevahelise lepinguga. Fondi kogunevad vahendid pankade maksetest ning seda kasutatakse võimalike pankade kriisilahenduskulude katmiseks.„Euroopa jaoks olid finantssektori probleemid viimase kriisi suur õppetund,“ ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

„Eesti soovib, et ühtsed reeglid ja pankade fond hakkaksid võimalikult kiirelt tööle ning aitaksid ära hoida võimalikke tulevasi probleeme.“ Lisaks räägiti ministrite kohtumisel üldisest majandusolukorrast, sealhulgas Ukraina kriisi mõjust Euroopale.

Programmiriikides edenevad kavakohaselt Portugali ja Küprose reformikavad. Kreekas hakkab lõppema viimane troika visiit, mille järel hindavad euroala rahandusministrid olukorda põhjalikumalt.

Arutelud jätkusid ka Euroopa stabiilsusmehhanismi pankade otserekapitaliseerimise mehhanismi üle. Ministrid said ülevaate hoiuste maksustamise direktiivist, G20 rahandusministrite ja keskpankade juhtide kohtumisest ning ELi energia- ja kliimapoliitikast.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes