22.07.2022 Reede

Kreekale ei meeldi EL-i plaan piirata gaasitarbimist

Kreeka teatas neljapäeval, et seisab vastu Euroopa Liidu plaanile piirata gaasitarbimist seoses võimaliku olukorraga, milles Venemaa peatab tarned täielikult.
Kreekale ei meeldi EL-i plaan piirata gaasitarbimist
Kreekale ei meeldi EL-i plaan piirata gaasitarbimist Foto: RUP

"Valitsus ei nõustu põhimõtteliselt (Euroopa) Komisjoni ettepanekuga vähendada maagaasi tarbimist 15 protsendi võrra," ütles valitsuse pressiesindaja Yiannis Economou ajakirjanikele.

Euroopa Liit soovitas kolmapäeval liikmesriikidel vähendada gaasitarbimist, et säilitada rohkem varu talve tarbeks.

Ühtlasi süüdistab Brüssel Venemaad "šantažeerimises" ja energiavaru relvaks muutmises kättemaksuks lääneriikide sanktsioonidele seoses viimase sissetungiga Ukrainasse.

Gaasitarnete täielik lõpetamine või isegi märkimisväärne vähendamine idast läände võib tuua kaasa katastroofilise ahelreaktsiooni Euroopa majandusele, sulgedes tehaseid ning sundides majapidamisi elama jahedamates tingimustes.

Kreeka energeetikaminister Kostas Skrekas ütles kohalikule raadiole, et ei ole nõus meetme kohustusliku iseloomuga ning samuti ei sobi talle väljahõigatud piirangu määr.

Tema sõnul on Kreeka juba praegu astunud samme gaasitarbimise vähendamiseks.

Skrekase sõnul seisavad EL-i ettepanekule vastu ka Itaalia, Hispaania, Portugal, Prantsusmaa, Malta ja Küpros.
banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255