01.07.2020 Kolmapäev

Korteriturg on kriisist taastumas

Kinnisvaraportaali City24 juhataja Karin Noppel-Kokerov ütes maa-ameti värsket statistikat kommenteerides, et korteriturg on koroonakriisist taastumas ning hinnad on isegi tõusnud.

Eesti korteriturul toimus maa-ameti andmetel juunis võrreldes maikuuga tehingute arvus ja keskmises ruutmeetri hinnas väike tõus
Eesti korteriturul toimus maa-ameti andmetel juunis võrreldes maikuuga tehingute arvus ja keskmises ruutmeetri hinnas väike tõus Foto: pixabay.com

"Korteriturg hakkas taastumise märke näitama juba mais, kuid juuni kasvunumbrid näitavad, et esialgsest šokist ollakse kindlalt üle saadud," sõnas Noppel-Kokerov pressiteates. Tema sõnul on kõige üllatavam olnud, et korterite müüjad on suutnud hindu hoida ja mõnel pool isegi veidi kasvatada.

Eesti korteriturul toimus maa-ameti andmetel juunis võrreldes maikuuga tehingute arvus ja keskmises ruutmeetri hinnas väike tõus, vastavalt 5- ja 1,6 protsenti.

Võrreldes möödunud aasta juuniga toimus aga tehingute arvus 21-protsendine langus, kuid keskmine ruutmeetri tehinguhind tõusis ligi 4 protsenti, 1400 euroni.

Tallinnas tehti juunis 631 korteritehingut ehk 19 protsenti rohkem kui mais. Pealinna korteritehingute keskmine ruutmeetri hind samas võrdluses oluliselt ei muutunud. Kui mais küsiti korteri ruutmeetri eest keskmiselt 2125 eurot, siis juunis oli see number 2134 eurot.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!