09.12.2020 Kolmapäev

Ettevõttele korteri soetamine ja käibemaks Esile tõstetud

Ettevõte soetab korteri (esialgu on tasutud vaid broneering), kuid on saadud mõned korteri parendusega seotud kuluarved. Korter on soetatud ärilisel eesmärgil ning selleks, et oleks võimalik kuluarvetelt ka käibemaks tagasi küsida. Millele tuleks tähelepanu pöörata, et käibemaks oleks õigesti tasutud ning tagasi küsitud? Kas tohib juba saadud kuluarvetelt käibemaksu tagasi küsida, olenemata sellest, et korter pole 100 protsenti veel soetatud?

Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics
Jaanus Martin, maksunõustaja, KPMG Baltics Foto: erakogu

Vastab Jaanus Martin, maksukonsultant, KPMG Baltics:

Tingimusel, et korterit hakatakse kasutama ärilisel eesmärgil, on tekkinud kuludelt võimalik sisendkäibemaksu maha arvata juba enne objekti valmimist. Selleks, et sisendkäibemaksu kuludelt maha arvata, peab olema tõendatav, et korteriomand on soetatud maksustatava või ettevõtlusega seotud käibe tarbeks, toetudes käibemaksuseaduse § 29 lõikes 1 sätestatule. Korteri tulevast ettevõtlusega seotud eesmärki võib tõendada näiteks äriplaaniga.

Juurdepääs käesolevale materjalile on majandusajakirja Raamatupidamisuudised tellijatel.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!