03.09.2021 Reede

Kinnisvaraturul on tunda saabuva pensioniraha ootust

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul on kinnisvaraturul tunda uue hooaja ja saabuva pensioniraha ootust.

Korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3 protsenti, kuid oli mullu augustiga võrreldes 11 protsenti kõrgem.
Korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3 protsenti, kuid oli mullu augustiga võrreldes 11 protsenti kõrgem. Foto: pixabay

Samas tõdes ta, et vähemalt septembri esimeste päevade kinnisvarakuulutuste vaatamise statistika märkimisväärset tõusu ei näita. "Pigem on kinnisvaraturg kevadega võrreldes praeguseks rahunenud," ütles Vahter pressiteate vahendusel. 

Kinnisvarabüroo juht lisas, et praegu on erinevatel põhjustel korraga liikvel rohkem vaba raha kui kunagi varem.

"Majandus kasvab, börside tõus ja IT-buum on paljud inimesed jõukaks teinud, samuti lisandub septembris umbes miljard eurot teisest pensionisambast väljamakstavat raha. Alahinnata ei saa ka rahatrüki- ja inflatsioonihirmu kombinatsiooni. Tarbimisralli tuleb paratamatult ja ratsionaalsem osa sellest rahast jõuab ka kinnisvaraturule," selgitas Vahter.

Seejures tõdes ta, et vaevalt saab see aasta veelkord näha nii aktiivset kauplemist kui kevadel, sest pangad kontrollivad laenamist ja inimese finantsvõimekust küllaltki rangelt.

Kinnisvara osas otsivad inimesed Vahteri sõnul endale peamiselt paremat kodu ning saabuv pensioniraha võib anda selleks piisava lisa, et sissemaks kokku saada. Läbi ühisrahastuse ja fondide jõuab tema sõnul osa rahast turule ka investeeringutena.

Augustis tehti Tallinnas 931 kinnisvaratehingut, mida 10 protsenti vähem kui juulis. Pealinna korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3  protsenti 2301 eurole, analüüsib Baltimaade suurim kinnisvarafirma 1Partner Maa-ameti statistikat.

Augustis müüdi Tallinnas 711 korterit, mida on 5,6 protsenti vähem kui juulis. Korteri keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 1,3 protsenti, kuid oli mullu augustiga võrreldes 11 protsenti kõrgem. Pealinna kalleim korter müüdi 582 000 euro eest.

Augustis müüdi Tallinnas 22 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on 21 võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleim eramu müüdi augustis miljoni euroga.

Möödunud kuul müüdi seitse elamumaa krunti, mis on juuliga võrreldes üheksa võrra vähem. Kalleim krunt maksis 1,85 miljonit. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!