Korteriuhistu 930x140 ee gif

 

28.10.2013 Esmaspäev

Kinnisvaraturgu veab üldine kindlustunne

Kinnisvaraturgu veab üldine kindlustunne. Pildil Ain Kivisaar
Kinnisvaraturgu veab üldine kindlustunne. Pildil Ain Kivisaar PM

Eesti majanduse positiivsed näitajad on aidanud kinnisvaraturul edukalt taastuda, samas on soodsate intresside mõju kohalikule turule selgelt ülehinnatud ning hinnakasvu veab eelkõige dividendide, deposiitide ja laenuraha voolamine kinnisvarasse, ütles Metro Capital Management AS-i partner Ain Kivisaar Äripäeva arvamusloos.

Viimastel aastatel suhteliselt stabiilsena püsinud 8−10-protsendilist hinnatõusu Tallinna kinnisvaraturul võib Kivisaare sõnul pidada jätkusuutlikuks veel mitme aasta vältel, kuivõrd ressurssi on kinnisvaraturule pidevalt juurde voolamas.

"Pakkumine on seevastu suhteliselt konstantne suurus ning umbes ühe protsendi võrra aastas kasvav Tallinna elamufond ei suuda tekkinud nõudlust rahuldada. Selle loomulikuks väljundiks ongi hindade tõusmine, mis jätkub seni, kuni leitakse uus tasakaalupunkt," kirjutab Kivisaar.

Samas on intresside mõju tema hinnangul kinnisvaraturule tugevalt ülehinnatud ning ostuotsuseid mõjutavad pigem üldisest majanduskeskkonnast tulenev kindlus või ebakindlus ning laenude kättesaadavus. Intressitase on alles neljanda-viienda tähtsusega küsimus.

Seega võiks intresside mõõdukas tõus kinnisvaraturu aktiivsusele isegi positiivselt mõjuda, kuivõrd see suurendaks pankade huvi laenumahtusid kasvatada. Samuti oleks intresside tõus selge märk Euroopa majanduse paranenud tervisest, mis annaks ostjatele kindlustunde kinnisvaratehinguid sõlmida.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

gif Company 930x140 ee

 

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes