14.12.2018 Reede

Kinnisvarafirma: müüjad küsivad kinnisvara eest liiga kõrget hinda

Kinnisvarafirma Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul soovivad kinnisvara müüjad liiga kõrget hinda ja vahe pakkumishindade ja tegelike tehinguhindade vahel kasvanud aina suuremaks. "Üha rohkem varaomanikke küsivad oma kinnisvaraobjekti eest hinda, mis on 20-50 protsenti potentsiaalsest tehingust kõrgem ja tänases turuseisus ebareaalne," ütles Sooman pressiteate vahendusel.

"See on heade aegade fenomen- inimesed teevad suuri plaane ja hindavad oma vara üle. Paraku käib hinnastamine läbi teiste pakkumishindade võrdlemise, sest sektorivälisel inimesel on tegelike tehinguhindade andmebaasile väga piiratud ligipääs," märkis Sooman.

"Kuna karjuvat pakkumiste puudust turul pole, siis aja möödudes on tegeliku müügisooviga müüjad sunnitud hinda korrigeerima. Juhul aga, kui müüja saab aru, et ühe neljatoalise korteri eest ei makstagi kahe kahetoalise korteri hinda, siis lihtsalt loobutakse müügist," lisas Pindi Kinnisvara juhatuse liige.
Novembri lõpu seisuga oli Tallinna keskmine korteriomandite pakkumishind 2220 eurot ruutmeetri kohta, samas keskmine tehinguhind oli ruutmeetri kohta vaid 1774 eurot. Tartus olid vastavad numbrid 1621 eurot ja 1342 eurot ruutmeetri kohta. Mõlemas linnas on pakkumiste keskmine hind ajalooline rekord

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference