07.07.2017 Reede

Kinnisvarabüroo: kaubanduskeskuste nõrgaks kohaks on toitlustusärid

Pindi Kinnisvarabüroo hinnangul pole kaubanduskeskuste nõrgaks kohaks nende rohkus, vaid keskendumine toitlustusettevõtetele.

Kaubanduskeskuste probleem ei ole mitte nende rohkus ega ka näiline sarnasus, vaid kohati liiga suur keskendumine toitlustusärile, sõnas Pindi Kinnisvara ärikinnisvara maakler Antti Undrits pressiteates.

"Eesti suuremad kaubanduskeskused on küllalt sarnased ja sellest tulenevalt puuduvad tõsised konkurentsieelised teiste ees, kuid riskifaktoriks pole mitte ühesugused kinga- ega riidepoed, vaid liiga suured pinnad, mis on antud toitlustajatele opereerimiseks," ütles Undrits.

"Ühel päeval saab tarbimispidu niikuinii läbi. Ja kui see juhtub, siis ühe esimese asjana säästavad kodumajapidamised väljas söömise kuludelt. See tähendab omakorda, et kaubanduskeskuste omanikud peavad olema valmis operatiivselt oma kontseptsiooni korrigeerima ning suurtele aladele leidma uue suunaga üürnikud, et nende endi rahavood kannatada ei saaks. Lihtsam on muidugi eos valida toitlustajad, kes on ennast juba tõestanud ning on jätkusuutlikud ka käivete vähenemise korral," sõnas Undrits.

Toetajad

Suno 365 logo 10 Uku tarkvara

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes