27.06.2022 Esmaspäev

Kindlustaja: ravikindlustuse hinnad kerkivad suurenenud nõudluse tõttu

Üleüldisest hinnatõusust ei jää puutumata ka kindlustussektor, kus märkimisväärse hüppe on teinud ravikindlustuse hinnad - peamiseks põhjuseks kasvanud nõudlus terviseteenuste järele ja tööjõu koormus, märkis IIZI Kindlustusmaakler AS.

Ravikindlustuse hinnad on teinud suure hüppe.
Ravikindlustuse hinnad on teinud suure hüppe. Foto: pixabay

IIZI tootearendusosakonna juhi Liisi Murde sõnul on võrreldes aasta taguse ajaga märgata hinnatõusu erinevate kindlustusliikide puhul.

Hoogsalt on kallinenud ravi- ja reisikindlustus. Seda tänu suurele kahjude hulgale, kus reisikindlustuse puhul on paljud juhtumitest seotud reisi ärajäämisega Covid-19 tõttu. Samuti mängib rolli juba mainitud meditsiiniabi teenuste kallinemine,

selgitas ta.

2021. aasta andmete põhjal võib öelda, et võrreldes 2020. aastaga on keskmine hüvitatud kahju suurus tõusnud kaheksa, mis võib olla inflatsiooni ja hindade tõusu tagajärg. 

„Kõige populaarsemad raviteenused on endiselt hambaravi ja ambulatoorne arstiabi, kus selgelt on kasvanud vaimse tervise teenuste kasutamine,“ nentis Murde.

Inimeste vaimset tervist on tugevalt mõjutanud viimase paari aasta sündmused, kui laastavalt mõjus nii koroonakriis kui mõni aeg tagasi alanud Venemaa sõjaline agressioon Ukrainas.

Kolmas kõige sagedamini kasutatav ravikindlustuse segment on profülaktiline ehk tervisekontrollid, analüüsid, vaktsiinid, uuringud ja nii edasi. Kuna selle suuna kasutajate osakaal on tõusnud, siis võib öelda, et inimesed on oma tervisele rohkem tähelepanu pöörama hakanud seades fookust eelkõige ennetusele mitte tagajärgedega tegelemisele. 

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference