12.01.2023 Neljapäev

Kallas: Elektrilevi on olnud Eesti Energia lüpsilehm

Peaminister Kaja Kallas ütles tänasel valitsuse pressikonverentsil, et Eesti Energia kontserni kuuluv võrguettevõte Elektrilevi on olnud kontsernile nii-öelda lüpsilehm, mille rahavoole ja laenuvõimekusele on toetutud, et investeerida riskantsetesse projektidesse. 

Kaja Kallas, peaminister
Kaja Kallas, peaminister Foto: riigikogu.ee

"Boston Consulting Groupi maatriksi järgi võib öelda, et Elektrilevi on Eesti Energiale olnud lüpsilehm ja see on tähendanud seda, et nende poolt tekitatud garanteeritud rahavood ja laenuvõimekus, seda on kasutatud investeerimiseks küsimärkidesse, nagu Jordaania või Utah," üttles peaminister. 

Kallas lisas, et tema arvates oleks Elektrilevi ise need vahendid investeerinud hoopis võrkude ilmastikukindlamaks muutmisesse. 

Samuti on peaministri sõnul Elektrilevi töötajatest suur osa üle viidud samuti Eesti Eenrgia kontserni kuuluvasse Enefit Connecti. "Probleem ju ka Saaremaal oli selles, et polnud inimesi, polnud ressursse, need kõik olid kanditud ära," ütles Kallas, viidates möödunud aasta lõpul suursaari tabanud rasketest ilmastikuoludest tingitud suuremahulistele elektrikatkestustele. 

"Valitsus on oma otsused teinud selle kohta, et Elektrilevi eraldada, nüüd on valmis saanud ka analüüsid, mida see tähendab, ja sellega me lähme edasi," lausus peaminister. 

Rahandusminister Annely Akkermann ütles detsembri lõpus BNS-ile, et analüüs Elektrilevi eraldamise kohta Eesti Energiast on plaanis avalikustada 2023. aasta alguses.

"Eraldamine on jätkuvalt töös ning valminud ka vastav analüüs, mis pakub eraldamisprotsessis erinevaid lahendusi. Hetkel käivad ettevalmistused analüüsi esitamiseks valitsusele seisukoha kujundamiseks. Uuel aastal selgub juba täpsemalt," kinnitas Akkermann

banner right tookuulutus

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference
430824810 430800019636154 7356040320163199917 n255