29.05.2020 Reede

Jaekaubanduse müügitulu teeb vähikäiku

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu 2020. aasta aprillis 517 miljonit eurot, võrreldes eelmise aasta sama kuuga vähenes müügitulu püsivhindades 15 protsenti.

Enim ehk 72 protsenti langes müük tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes.
Enim ehk 72 protsenti langes müük tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes. Foto: pixabay

Statistikaameti juhtivanalüütik Jaanika Tiigiste tõi pressiteates välja, et tööstuskaupade kauplustes vähenes müügitulu võrreldes eelmise aastaga lausa 24 protsenti.

Aprillis mõjutas müügitulu langust eelkõige see, et kaubanduskeskused olid eriolukorra tõttu terve kuu suletud,

ütles Tiigiste.

Enim ehk 72 protsenti langes müük tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes. Muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad ning apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes vähenes müük aastaga poole võrra.

Kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi – kioskites, turgudel, otsemüügil – kahanes müügitulu 32 protsenti. Muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ning nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade, lillede, istikute ja muuga oli langus 18 protsenti ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes 11 protsenti.

Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu vähenes eelmise aasta aprilliga võrreldes neljandiku võrra. Toidukaupade kaupluste müügitulu aga jäi eelmise aasta tasemele.

Märtsiga võrreldes langes aprillis jaekaubandusettevõtete müügitulu 18 protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal oli vähenemine 13 protsenti.

Selle aasta esimese nelja kuuga kahanes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1 protsendi võrra.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!