17.09.2015 Neljapäev

Ikea Eesti turule sisenemine pole endiselt selge

Tallinna piirile Gate Tallinna kaubakeskust kavandava Trigon Capitali sõnul on Ikea Eesti turule sisenemine veel ebaselge.
Ikea Eesti turule sisenemine pole endiselt selge
Ikea Eesti turule sisenemine pole endiselt selge Foto: Reuters

Nagu me ka varem oleme öelnud, siis kui selles küsimuses [Ikea tulekus] on mingit selgust, siis me kohe teavitame. Täna ei ole situatsioon selline, et saaksime öelda mingeid konkreetseid teateid selle kohta. Täna ei saa selle kohta [lepingu sõlmimise kohta Ikeaga] midagi öelda. Kui me jõuame niikaugele, siis teatame," ütles Trigon Capitali juhatuse liige ja Gate Tallinna projektimeeskonna liige Ülo Adamson BNS-ile

Adamsoni sõnul käivad praegu Gate Tallinna platsil ettevalmistustööd. "Praegu füüsiliselt krundi peal veel ehitust ei käi, aga ettevalmistustööd pidevalt vaikselt käivad. Platsi korrastatakse, et oleks valmidus ehitada," märkis Adamson.

Ehitusega alustamise kohta Adamson midagi konkreetsemat praegu ei öelnud. "Teatame, kui asjad on sada protsenti kindlad," sõnas ta.

Saue vallavalitsus kehtestas tänavu mais Tallinna ringtee ja Pärnu maantee ristumiskohta kavandatud Gate Tallinna kaubanduskeskuse detailplaneeringu, see võimaldab keskust arendaval Trigon Capitalil ja partneritel liikuda edasi ehitusetappi.

"Praegu on meil käimas ettevalmistustööd ehituse alustamiseks, kuid täpne kuupäev selles osas ei ole veel teada, järgneva kolme nädala jooksul ei selgu kindlasti veel midagi," ütles Trigon Capitali juhatuse liige Ülo Adamson mai algul BNS-ile.

Mullu märtsis ütles Trigon Capitali suuromanik Joakim Helenius meediale, et ettevõte plaanib projektiga tänavu edasi minna, peatus arenduses tuli Topi liiklussõlme ehitamise tõttu. Kinnistu omanikul Chester Universal OÜ-l on sinna pargi rajamine kavas olnud juba 2007. aastast saadik. Veel 2011. aastal hinnati, et rajamine läheb maksma 200 miljonit eurot. 2013. aastal hindas omanik kinnisvara väärtuseks 18 miljonit eurot.

Detailplaneeringu üldkontseptsioon näeb ette planeeritud ala jagamist kaheks arengualaks - logistikaala lääneserva jääva raudtee ääres ning kõrgepingeliinide vahelisel alal. Teise alasse tulevad tarbijale suunatud avalike teenuste pakkujad ja ärid, näiteks väikehulgilaod, kaubandus ja teenindus, kuid ka büroohooned planeeringuala keskosas, Tallinn -Pärnu-Ikla maantee ääres ning Vääna jõega külgneval alal.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!
right banner 2024 est konference