31.12.2014 Kolmapäev

Hea viljasaak kasvatas eksporti

Eesti teraviljatööstused eksportisid tänavu üheksa kuuga 61,8 miljoni euro eest, mida oli 55,2% enam kui eelmisel aastal samal ajal.

Hea viljasaak kasvatas eksporti
Hea viljasaak kasvatas eksporti Foto: PM

„Ettevõtete edu välisturgudel on lubanud kasvatada teraviljatööstuste toodangumahte ja müügitulu ligi kümnendiku võrra,“ ütles põllumajandusministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna juhataja Taavi Kand ministeeriumi teates.

Teravilja töötlevas tööstuses taimse õli, jahu, pagaritoodete ja loomasööda tootjate müügitulu oli tänavu esimese kolme kvartali peale kokku 299,6 miljonit eurot, mis on 10,7% rohkem kui mullu samal perioodil.

Teraviljatööstuste kogukasum oli üheksa kuu peale kokku 20,5 miljonit eurot. võrreldes eelmise aasta samal perioodi 13,6 miljoni euroga. Kogukasumis oli kõige suurem osakaal pagaritööstustel – 39,8%.

Teravilja töötleva tööstuse toodang moodustas 2014. aasta üheksa kuuga 17,5% toiduainetööstuse toodangust. Statistikaameti andmetel tegeles Eestis teraviljatöötlemisega 179 ettevõtet, kus töötas kokku 3072 inimest.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!