TRK 1140x140 ee gif
16.07.2014 Kolmapäev

Fondilaadsed firmad pole siiani end Finantsinspektsioonis registreerinud

Malle Aleksius, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht
Malle Aleksius, Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht PM

Kuigi 22. juuliks peavad kõik fondilaadsed ettevõtted ennast Finantsinspektsioonis registreerima, ei ole seda siiani ükski ettevõte veel teinud.

"Hetkel ühtegi kõnealust ettevõtet registreeritud ei ole. Vastavalt seadusele on finantsjärelevalve tegevusest see osa, mis on seotud käimasolevate menetlustega, konfidentsiaalne ehk teisisõnu ei saa me avaldada, kes konkreetselt ja mis asjus on meile taotlusi esitanud. Kõnealuses asjas on mõned protsessid pooleli," ütles Finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Malle Aleksius BNS-ile.

"Peale 22. juulit otsustame laekunud registreerimistaotluste põhjal edasised tegevused nende ettevõtete osas, kes järelevalve arvates oleksid pidanud Finantsinspektsioonile taotluse esitama, kuid tähtajaks seda ei teinud," lisas ta.

Käesoleva aasta mais jõustusid investeerimisfondide seaduse muudatused, mille kohaselt tuleb pikaajalise investeeringu juhtimiseks asutatud äriühingud, mille omanikud on volitanud vastava ala asjatundjat investeerimispoliitikat ellu viima ehk niinimetatud ühisinvesteeringuteks asutatud juriidilistel isikutel ennast Finantsinspektsioonis registreerida hiljemalt 22. juuliks.

Registreerimiskohustuse hindamiseks on Finantsinspektsioon avaldanud veebilehel vastavad kriteeriumid. Suunised kirjeldavad näiteks kapitali ja investorite kaasamise ning investeerimispoliitika kindlaksmääramise tingimusi. Registreerimiskohustuslikkust tuleb igal ettevõtjal ise hinnata. Kuna vastavat tava ei ole veel välja kujunenud, siis võib vastavate kriteeriumite hindamiseks osutuda vajalikuks kasutada õigusnõustaja abi.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes