TRK 1140x140 ee gif
05.11.2015 Neljapäev

Finantsinspektsioon väljastas esimese krediidiandja tegevusloa

Finora Capital OÜ tegevjuht Andrus Alber
Finora Capital OÜ tegevjuht Andrus Alber PM

Finantsinspektsioon andis täna uue krediidiandjate ja -vahendajate seaduse (KAVS) alusel välja esimese krediidiandja tegevusloa Finora Capital OÜ-le.

"Eesti tarbijakrediidi turu korrastamine on jõudnud olulise tähiseni, tänasest tegutseb turul laenuandja, mille tegevus on korraldatud KAVS nõudeid järgides," ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler pressiteate vahendusel. "Meil oli menetluse käigus tegevusloa taotlejaga hea dialoog, tõstan esile professionaalset suhtumist oma tegevuse korraldamisse."

Tegevusluba annab ettevõttele õiguse väljastada tarbijakrediiti, sealhulgas anda laene elamukinnisvara ostmiseks, renoveerimiseks või ehitamiseks.

Finora Capital OÜ tegevjuht on Andrus Alber, ettevõtte osanikud on AS Redgate Capital ja OÜ Bukler. Ettevõte esitas finantsinspektsioonile taotluse krediidiandja tegevusloa saamiseks käesoleva aasta 9. aprillil.

Vastavalt 18. veebruaril 2015 riigikogus vastuvõetud seadusele allutati krediidiandjad ja -vahendajad finantsinspektsiooni järelevalvele. Nimetatud valdkonnas tegutsevad ettevõtted peavad oma tegevuse viima seadusega kooskõlla ning taotlema krediidiandja tegevusloa 21. märtsiks 2016. Finantsinspektsioonis on töös veel 37 taotlust krediidiandja tegevusloa saamiseks, teatas BNS.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes