31.08.2021 Teisipäev

Finantsinspektsioon jälgis Pensionikeskust

Finantsinspektsioon (FI) jälgis AS-i Pensionikeskus ettevalmistusi pensioni teisest sambast väljamaksete tegemiseks, inspektsiooni hinnangul on pensionifondidel piisavalt raha väljamaksete tegemiseks.

Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist.
Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist. Foto: unsplash

Seega saavad märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimesed oma raha Pensionikeskuse kinnitusel kätte septembrikuus. Ühtlasi on Pensionikeskus  inspektsioonile kinnitanud, et IT-süsteemid peavad väljamaksete tegemisele vastu, teats FI. 

Oluliste tõrgete tekkimisel väljamaksete tegemisel finantsinspektsioon sekkub ja jälgib, et tõrked kõrvaldatakse kiiresti,

ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Selleks, et väljamaksed kulgeks tõrgeteta, on finantsinspektsioon jälginud kogu pensionireformi ellu viimise käigus protsessiga seotud finantsettevõtete, sealhulgas Pensionikeskuse IT-süsteemide arendust ja testimist ning hinnanud pensionifondide likviidsust.

Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist, kuid vigaste maksete puhul ja teistel erandlikel juhtudel laekub raha kontole septembri jooksul. Pensionifondide stressitestid näitasid, et fondid suudavad väljamakseid teha. 

Teise samba väljamaksete protsessi haldab AS Pensionikeskus. Lisainfot väljamaksete kohta saab vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!