11.05.2017 Neljapäev

Euroopa Komisjon tõstis Eesti majandusprognoosi 2,3 protsndile

Euroopa Komisjon tõstis Eesti tänavust majanduskasvu prognoosi 0,1 protsendipunkti võrra 2,3 protsendile tulenevalt investeeringute ja ekspordi kasvust.

Järgmise aasta sisemajanduse koguprodukti (SKP) kasvuks ootab komisjon 2,8 protsenti, mis on 0,2-protsendipunkti rohkem võrreldes Komisjoni talvise majandusprognoosiga, selgub Euroopa Komisjoni kevadisest majandusprognoosist.

Komisjoni hinnangul kiireneb tänavu inflatsioon Eestis 3,3 protsendini, kui eelmises prognoosis oli näitaja 2,8 protsendi tasemel. Tuleva aasta prognoosi tõsteti 0,2 protsendipunkti võrra 2,9 protsendile. Inflatsiooni kiirenemise peamiseks põhjuseks on tõusvad ülemaailmsed toidu- ning energiahinnad ning aktsiisimaksude tõus.

Töötuse määr saab komisjoni hinnangul Eestis tänavu olema 7,7 protsenti ning tuleval aastal 8,6 protsenti tulenevalt töövõimereformist. Talvises prognoosis olid näitajad vastavalt 7,9 ja 8,7 protsenti.

Palgakasvule prognoositakse 2017. ja 2018. aastatel kasvu jätkumist üle 5 protsendi.

Komisjoni hinnangul on ettevõtete kindlustunne kasvamas ning seda toetavad paranevad investeerimisvõimalused. Ühtlasi suureneb prognoosi kohaselt nõudlus Rootsist, Saksamaalt ning teistest Balti riikidest.

Kliendiuritused soodushind

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!