28.10.2021 Neljapäev

Euroopa järelevalve hoiatab ühismeedia investeerimissoovituste eest

Euroopa Väärtpaberiturujärelevalve Asutus (ESMA) juhib tähelepanu sellele, et sotsiaalmeedias avalikes aruteludes või avalikult arvamuse avaldamist võib käsitleda investeerimissoovitusena, millele kehtivad turukuritarvituse reeglid.

Sotsiaalmeedias investeerimissoovitusi jagades tuleb järgida reegleid, vastasel juhul võib oodata trahv või teatud juhtudel kriminaalmenetlus.
Sotsiaalmeedias investeerimissoovitusi jagades tuleb järgida reegleid, vastasel juhul võib oodata trahv või teatud juhtudel kriminaalmenetlus. Foto: pixabay

Seoses sotsiaalmeedias tehtud investeerimissoovituste sagenemisega ja murega, et jaeinvestorid ei ole teadlikud selliste soovituste järgimisega kaasnevatest riskidest, on ESMA seisukohal, et investeerimissoovitusi tuleb koostada ja levitada objektiivsel ja läbipaistval viisil, teatas Euroopa järelevalve asutus.

Seda selleks, et investorid saaksid enne investeerimisotsust eristada fakte arvamustest. Samuti on oluline, et investorid saaksid hõlpsasti tuvastada teabeallika ja oleksid teadlikud soovituse esitaja võimalikust huvide konfliktist.

Sotsiaalmeedias investeerimissoovitusi jagades tuleb järgida reegleid, vastasel juhul võib oodata trahv või teatud juhtudel kriminaalmenetlus.

Investorite kaitse on ESMA teatel koos finantsstabiilsuse ning stabiilsete ja korrastatud turgude tagamisega üks organisatsiooni põhieesmärke.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!