29.06.2018 Reede

Euroala inflatsioon ületas juunis ECB eesmärki

Euroala aastane inflatsioon kiires Eurostati kiirhinnangul juunis 2 protsendini eelneva kuu 1,9 protsendilt, ületades seeläbi Euroopa Keskpanga (ECB) eesmärki, milleks on veidi alla 2 protsendi.

Inflatsiooni kiirenemise taga olid endiselt aga energiahinnad ja kallinev nafta. Jättes energia kõrvale oli inflatsiooniks 1,4 protsenti ning ilma energia ja toidukaupadeta oli niinimetatud baasinflatsiooniks 1,2 protsenti, võrreldes mai 1,3 protsendiga.

Energia kallines Eurostati hinnangul 8 protsenti, võrreldes mai 6,1 protsendiga; toit, alkohol ja tubakas 2,8 protsenti võrreldes 2,5 protsendiga; teenused 1,3 protsenti võrreldes 1,6 protsendiga ja tööstuskaubad peale energia 0,4 protsenti võrreldes 0,3 protsendiga.

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Mais kiirenes euroala aastane inflatsioon 1,9 protsendini eelneva kuu 1,2 protsendilt.

Juunis teatas ECB, et vähendab inflatsiooni toetamiseks käivitatud varaostuprogrammi septembris poole võrra 15 miljardile eurole kuus ning aasta lõpus lõpetab programmi, seda juhul kui inflatsioon jätkab praegusel kursil. Samuti viidati, et praegused madalad intressimäärad võivad tõusta tuleva aasta sügisel.

255x300

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!