TRK 1140x140 ee gif
30.05.2018 Kolmapäev

Ettevõtlussektori kogukasum vähenes 5 protsenti 584 miljonile eurole

Ettevõtlussektori kogukasum vähenes 2018. aasta esimeses kvartalis aastatagusega võrreldes 5 protsendi võrra 584 miljoni euroni.

2017. aasta esimese kvartaliga võrreldes vähenes kogukasum enamikul tegevusaladel. Suurima panuse sektori kogukasumisse andsid veonduse ja laonduse, põllumajandus-, metsandus- ja kalandus- ning energeetikaettevõtted. Ettevõtlussektori kasumi kasvu pidurdasid enim kaubandus- ning haldus- ja abitegevusettevõtted, teatas statistikaamet.

Ettevõtted müüsid 2018. aasta esimeses kvartalis kaupu ja teenuseid 13,7 miljardi euro eest ehk 8 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Enim suurenes aastaga müügitulu kinnisvara tegevusalal. Ettevõtlussektori müügitulus on suurim osatähtsus kaubandus- ja töötleva tööstuse ettevõtetel, mille müügitulu kasvas möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes vastavalt 4 ja 7 protsenti.

Ettevõtete kulud olid eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 9 protsenti, sealhulgas tööjõukulud 8 protsenti suuremad. Hõivatute arv kasvas aastaga 2 protsenti ja töötatud tundide arv 1 protsendi võrra. Ettevõtlussektori tööviljakus puhta lisandväärtuse alusel oli hõivatu kohta keskmiselt 5500 eurot kvartalis, mis on 3 protsenti suurem kui aasta varem samal ajal.

2018. aasta esimeses kvartalis investeerisid ettevõtted 490 miljonit eurot, mida on 15 protsenti vähem kui aasta varem samal ajal. Peamiselt investeeriti masinatesse ja seadmetesse ning ehitistesse.

Suurimad investeerijad olid kinnisvara-, töötleva tööstuse ning põllumajandus-, metsandus- ja kalandusettevõtted, kes kokku tegid üle poole ettevõtete koguinvesteeringutest. 2017. aasta esimese kvartaliga võrreldes suurenesid investeeringud ehitistesse, arvutisüsteemidesse ning maasse. Vähenesid investeeringud masinatesse ja seadmetesse ning transpordivahenditesse.

Toetajad

Suno 365 logo 10  

Liituge meiega sotsiaalvõrgustikes