20.02.2014 Neljapäev

Ettevõtjad, tähelepanu! Liikvel on uus petuskeem

Viimasel ajal on mitmetele ettevõtjatele saabunud e-kirjad, milles pealtnäha soliidne internetiteenustega, patentidega või domeenide registreerimisega tegelev Aasiast pärit ettevõte annab ettevõtjatele teada, et keegi üritab Aasia riikides registreerida nende ettevõtte kaubamärgiga sarnast kaubamärki või domeeninime, teatab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Ettevõtjad, tähelepanu! Liikvel on uus petuskeem
Ettevõtjad, tähelepanu! Liikvel on uus petuskeem Foto: Reuters

Tavapäraselt saabuvad sellised e-kirjad Hiinast. E-kirjas antakse teada, et keegi kolmas ettevõtja soovib registreerida Aasia riikides nende kaubamärki ning selle vältimiseks palutakse kirjale vastata. Ähvardatakse, et kui kirjale ei vastata, siis rahuldatakse kolmanda ettevõtja taotlus registreerimiseks.

Tegemist on siiski petuskeemiga ning kirjale vastates üritatakse teie ettevõttele müüa registreerimist. Tihtipeale võib järgneda ka e-kiri registreerimist soovivalt ettevõtjalt, milles palutakse situatsioon lahendada. Juhul, kui ettevõtja tasub neile teatud summa, lubavad nad registreeringu teha teie ettevõtte nimele, kuid reaalselt seda ei tehta ning rahast jäädakse lihtsalt ilma. Samuti on teada, et tegelikult pole olemas ka mingit kolmandat ettevõtjat, kes reaalselt tahaks kaubamärki või domeeni registreerida.

Seetõttu tuleks kiri jätta kindlasti tähelepanuta ning mitte midagi vastata.

Juhul, kui teie ettevõttel on siiski soov Aasia turule siseneda või olete juba sisenenud võib igaks juhuks ühendust võtta usaldusväärse registreeringuid pakkuva ettevõtjaga, kes asuks Euroopa Liidus. Nende pakutavat teenust saab üldjuhul usaldada ning seeläbi on võimalik vältida raha kaotamist.

Küsi nõu!

  Esita küsimus

Saada vihje

Hea lugeja, meie eesmärk on teha just sellist ajakirja, nagu sulle meeldib. Pane kirja soovitud teemad ning dokumendivormid, mida tahaksid siit leida. Tehkem koostööd!